Nejlepší sportovec města Turnov za rok 2019

Ve středu 12. února proběhlo ve velkém sálu Kulturního centra Střelnice slavnostní vyhlášení ankety Nejlepší sportovec Turnova za rok 2019. Večerem, který měl za cíl také připomenout sportovní úspěchy v uplynulém roce, provázela dvojice moderátorů Jindřich Bada a Jindřich Kořínek, kteří téměř dvěma stům hostům představili nejen vítěze všech kategorií, ale také všechny nominované.

V kategoriích mládeže byli oceněni všichni nominovaní sportovci a kolektivy, v kategoriích dospělých již došlo na pomyslné rozdávání cenných kovů. Uplynulý rok přinesl řadu velkých sportovních úspěchů mezi dorůstajícími sportovci. Především v kategorii Sportovní naděje do 18 let tak nebylo pro odbornou porotu lehké v nabité konkurenci vybrat ty nejúspěšnější. Mezi pětadvaceti nominovanými byla řada reprezentantů a medailistů z Mistrovství ČR či Olympiády dětí a mládeže. Nejúspěšnějším se v teto kategorii nakonec stal pětinásobný mistr ČR Jakub Šafář z AC Turnov. Jeho trenér Miroslav Reichl následně zvítězil mezi trenéry. Mezi sportovními akcemi letos na nejvyšší ocenění dosáhly Pěkné prázdniny s orientačním během, jejich pořadatelem je oddíl orientačního běhu TJ Turnov. Na nejvyšší stupínek mezi družstvy vystoupali muži AC Turnov, kteří v roce 2019 vybojovali postup do 1. Národní ligy. V hlavní kategorii Sportovec roku 2019 zvítězil Jakub Oma z oddílu radiového orientačního běhu TJ Turnov, který si o hlasy odborné poroty řekl především díky dvěma titulům mistra Evropy.